איך לנקות מרזבים

ניקיון מרזב הינו ניקוי תקופתי אשר מאד חשוב לבצע בזמן ובאופן מקצועי. במידה והמרזב ממוקם בסביבת עצים, חשיבות הניקיון עולה, מכיוון שעלים הם בין הסיבות הנפוצות ביותר לסתימות מרזבים. מחיר ניקוי מרזב עשוי לנוע בין מאות שקלים כתלות באורך וגובה המרזב, אפשרות הגישה אליו והסכנה הטמונה בביצוע הפעולה. במידה והמרזב ממוקם על גג רעפים, מחיר הניקוי עשוי להגיע גם לאלפי שקלים. אז איך כדאי ונכון לנקות מרזבים? כל הפרטים בכתבה.

מה עשויה להיות התוצאה של מרזב סתום?

לפני בוא החורף, זוהי התקופה הטובה ביותר לניקוי מרזבים. מרזב סתום, עלול לגרום להצפת מים בגג המבנה, מה שעלול לגרור נזק לגג ולכל התשתית עליו יושב המבנה. רטיבות במרזב עשויה לבוא לידי ביטוי ברטיבות בתקרת הבית, נזילות, רטיבות בחלק החיצוני של המבנה ונזקים למערכת החשמל של הבית.

ניקיון עצמאי, אכן אפשרי

איך לנקות מרזבים, אתם שואלים את עצמכם? ובכן, ניקיון מרזבים הינו אחת הפעולות הפשוטות, הזולות והמשתלמות ביותר. למעשה, באם נקפיד על ניקיון מרזבים בזמן, באופן קבוע ובצורה מקצועית, יעילה ומקיפה, נוכל למנוע נזקים עתידיים של אלפי שקלים.

במצבים בהם יש למרזב גישה נוחה ובטוחה, אשר לא עשויה להוות סכנה עבור מי שמגיע לנקותו, ובמקרים בהם אין צורך בטיפוס או עליה לגובה רב, ניתן בהחלט לנקות את המרזב באופן עצמאי ללא הזמנת בעל מקצוע מהתחום.

ניקוי מרזבים

איך יתבצע הניקיון בפועל?

במקרה שנחליט לנקות את המרזב בעצמנו, נוכל להצטייד במגב, יעה ומטאטא ופשוט לגרוף את הלכלכוך אשר נמצא על המרזב לתוך היעה. חשוב מאד לשים לב כי אנו גורפים כל גורם אשר עלול להפריע לפעילות המרזב ולסתום אותו כמו שקיות ניילון או עלים.

לאחר שסיימנו לגרוף את הלכלוך לתוך יעה, וחלילה לא לפני, מומלץ לשפוך מים על המרזב על מנת לוודא כי לא נותר לכלוך אשר עשוי לגרום לסתימה. במידה ונשפוך מים על המרזב בטרם ניקינו אותו, יש סיכוי סביר שנגרום להצפה של הלכלוך על המרזב ומשם לנזילות מים.

במידה ואנו מנקים את המרזב בעצמנו, חשוב מאד לא להישען עליו, מכיוון שהוא אינו בנוי לשאת משקלים כבדים, וכן שאנו לא מניחים עליו מוצרים אשר עלולים להכביד עליו.

גם במצב בו אין סתימה במרזב, חשוב מאד לנקותו. הסיבה היא שכמות האבק הגדולה שנמצאת באוויר במדינת ישראל, בשילוב עם מי גשמים, גורמים להצטברות כמות גדולה של בוץ על הגג, וכתוצאה מכך, הצטברות מים אשר מחלחלים לגג הבית וגורמים לרטיבות ונזילות בקירות.

במידה והחלטתם להיעזר בבעל מקצוע בפעולת ניקוי המרזב, בסיטואציה בה המרזב ממוקם במקום גבוה אשר מצריך טיפוס, או במצב בו הגישה אליו לא נוחה, מומלץ לבדוק היטב כי לבעל המקצוע רישיון בתוקף, על מנת לוודא כי הוא מבוטח.