איך מנקים פאה בצורה הטובה ביותר

פאה משיער טבעי יכולה לעבור חפיפה במקלחת אם כי לא תהיה זו אותה הדרך כמו לשיער רגיל. איך מנקים פאה באופן הטוב ביותר כדי שלא תיהרס? הנה מדריך קצר שיספק לכם מידע יקר ערך.

הלכלוך צריך לרדת

אמנם מדובר על פאה בלבד אך גם היא יכולה לספוג לכלוך רב שיכול לשנות את צבעה ולמעשה להפוך אותה להרבה פחות איכותית, ממש כמו שקורה בשיער רגיל. יש צורך לחפוף את הפאה באופן קבוע ושגרתי ממשעל מנת שהיא תשמור על המראה והעיצוב שלה, כי אם לא היא לא רק לא תהיה יפה אלא גם תהיה מאוד לא נעימה לחבישה. הפאה תהיה בעלת מראה שומני ותאבד מהברק שלה וכן תנדוף בריח רע ולכן מקובל לשטוף אותה ביסודיות אצל פאנית אחת לשבוע בימי הקיץ או אחת ל10 ימים בחורף. למרות הניקיון המקצועי של הפאנית, ניתן לנקות אותה גם בבית.

כיצד מנקים פאה בבית?

  • כדי לנקות את הפאה הדבר החשוב ביותר תחילה הוא להבין שהניקיון חייב להיות מתמשך, ממש כמו לשיער רגיל. למרות שלא מדובר על חלק מהגוף יש להתייחס אליו כאל כזה, הרי הפאה נחבשת כל יום ויום. תחילה, יש לשטוף אותה במים פושרים. מים חמים עלולים להרוס אותה ואת הדבק במקרה וקיים בסקין – ולכן חשוב לשים לב לתנאי זה. גם מים קרים מידי לא יהיו רעיון טוב כיוון שהם לא יסירו את הלכלוך בצורה מיטבית.
  • אחרי שהלכלוך הגס יותר נשטף, יש להנמיך את עוצמת המים ולכוון אותו לכיוון מרכז הפאה. יש להתחיל לשטוף בעדינות כאשר האגודל אוחז על השביל המסורק בפאה, וכך יהיה ניתן לנקות את פנים הפאה, היכן שנמצאים כביכול שורשי השערה. יש לנקות את הפאה בתנועות הבקשה עדינות כדי שהשיער לא ייצא.

שימוש בשמפו ומרכך

השימוש בשמפו חייב להיות עדין ויכול להיות שהוא ייקח כמה דקות ארוכות ולכן יש להיעזר בסבלנות. ניתן להשתמש בשמפו רגיל בכל הפאות. יש לכוון את השמפו למרכז הפאה למיקום השביל ולא להניח אותו על בסיסה. בעזרת מים חלשים וחמימים מעט יש להקציף את השמפו ולנקות את השיער בכיוון השיער הטבעי ולאחר מכן לשטוף – כך יש לבצע גם עם המרכך על מנת לרכך את השיער, מומלץ לא למרוח את המרכך בשורשי השיער אלא להתחיל מעט מטה.
במידה ואתן מעוניינות לפנק את הפאה במסיכה – טיפ מנצח הוא למרוח את הפאה במסכה (לא בשורשים) לשעתיים – שלוש (אפשר גם ללילה שלם) ורק לאחר מכן לשטוף אותה יסודי- הפאה יוצאת רכה כמשי ונעימה למגע!

בהצלחה 🙂